Запрошуємо на презентацію книги «Ботанічний сад Поліського національного університету імені Героїв-десантників»

Запрошуємо на презентацію книги «Ботанічний сад Поліського національного університету імені Героїв-десантників»

 «Ботанічний сад Поліського національного університету імені Героїв-десантників», - книга під такою назвою та з присвятою Десантно-штурмовим військам ЗСУ нещодавно вийшла друком.

Її презентація відбудеться 3 липня об 11.00 у національно-патріотичному центрі «Сакральна» у Поліському національному університеті (будівля за воротами у дворі поруч зі статуєю вовка). 

Запрошуємо представників ЗМІ відвідати захід, який пройде за участю адміністрації та колективу ЗВО, військовослужбовців 95-ї окремої десантно-штурмової Поліської бригади та інших військових частин і підрозділів ДШВ, запрошених гостей, ветеранів, волонтерів. 

Книга складається з 5 розділів. Зокрема, там йдеться про шлях становлення Десантно-штурмових військ (до 2012 року  - Аеромобільні війська, 2012-2017 – Високомобільні десантні війська), склад і структуру на різних етапах, а також безпосередньо розповідається про історію створення та розвитку і подальше перейменування Ботанічного саду Поліського національного університету на Ботанічний сад Поліського національного університету імені Героїв-десантників. Окрему увагу зосереджено на тих напрямках діяльності, що впроваджується на території Ботсаду для психосоціальної підтримки військових, ветеранів, членів їх родин та рідних загиблих Героїв, ВПО, інших категорій, постраждалих від наслідків війни (заходи впроваджує колектив кафедри психології спільно з партнерами – арттерапія, живопис, глинотерапія, екотерапія, майстер-класи у рамках проєкту Поліський Хаб відновлення та арттерапії, який стартував у травні 2024-го).

Відео дня

Нагадаємо, що в рамках відзначення Дня Героїв в травні  2024 року у Поліському національному університету провели урочистий захід, під час якого відбулося офіційне представлення нової назви  Ботанічного саду  - «Ботанічний сад Поліського національного університету імені Героїв-десантників» (відповідно до рішення, прийнятого на засіданні Вченої ради 25 квітня  2024 року), а також  відкриття «Алеї слави ДШВ ЗСУ», яку облаштували у партерній зоні вздовж центральної алеї.

Вшановуючи героїзм і подвиги десантників-земляків 95-ї бригади та військовослужбовців інших   бригад ДШВ, на території Ботанічного саду облаштували окрему експозицією (доповнюється при потребі), де на флагштоках розвіваються прапори із  їх символікою, а в центрі розмістилася дерев’яна скульптура майстра з багаторічним досвідом, ветерана, колишнього десантника 95-ї бригади, а нині волонтера та учасника благодійних марафонів по збору коштів на підтримку побратимів Івана Халуса (позивний «Скульптор»). Це емблема 95 бригади, яку він вирізав бензопилою із колоди 300-річного дуба на  території Шодуарівського парку в Житомирі,  викарбував імена і позивні загиблих десантників, назви населених пунктів, де точилися жорстокі бої у період повномасштабної війни. 

При вході у Ботсад згодом з’явився пам’ятний знак  із викарбуваною назвою «Ботанічний сад Поліського національного університету імені Героїв-десантників», зображенням талісмана закладу – Поліського вовка, девізом університету – «Semper fidelis» («Завжди вірний»), символікою 95-ї окремої десантно-штурмової Поліської бригади ДШВ ЗСУ і гаслом «Завжди перші». Відповідними елементами оздобили і вхідні ворота. 

Ботанічний сад у Житомирі було закладено в 1933 році і відтоді він не лише розширив свої території, а й значно поповнив експозицію. Нині тут зростає сотні різноманітних рослин, деякі з яких  - унікальні не лише для міста й регіону, а й України загалом. Тут студенти та викладачі активно ведуть дослідницьку діяльність, проходять практичні заняття, екскурсії для школярів і дошкільнят.   

У березні 2024 року Ботсад відкрив свої двері для усіх охочих. Відтоді приходити туди можна щовихідних з 10 до 16 години. Вхід – вільний, але також є скринька для добровільних пожертв на допомогу 95-й бригаді. Таким чином за рік (з перервою на зимовий період, коли збори не проводилися), відвідувачі задонатили на потреби десантників більше 300 тисяч гривень (підрахунок коштів проводять волонтери із запломбованих скриньок у супроводі відеофіксації, є звіти про усі надходження і витрати).

Крім цього, безпосередньо від трудового колективу Поліського національного університету (за рахунок добровільних відрахувань до профспілкового органу) для 95-ї бригади було передано допомогу на сотні тисяч гривень – транспортні засоби, ноутбуки, квадрокоптери, великі партії FPV-дронів та акумуляторів до них. 

 Пресслужба Поліського національного університету

 

Коментарі

keyboard_arrow_up